header mobil sidebar menu icon

Siemens Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Tarih: 23.03.2023 10:59
Siemens Su Sebili Nasıl Temizlenir?
İçme suyuyla direkt olarak temasta olan Siemens Su Sebillerini temiz ve hijyenik tutmak oldukça önemli. Bu yazımızda Su Sebili Temizliği konusuna eğiliyoruz.

Su Sebili Temizliğine Dikkat!

Su hayatımızın devamı için oldukça önemli bir şey. Bu yüzden içtiğimiz, yıkandığımız ve gündelik hayatımızın her alanında yanımızda olan suyun temizliği ve düzgün olması bizim için çok önemli. Öyle ki eğer içtiğimiz su temiz değil ise vücudumuz belli bir gün sonra bazı problemlerle karşılaşabilir. Bu da sağlığımızın bozulmasına neden olabilir. Son dönemlerde suyun temiz olması için birçok yöntem bilinmektedir. Bunlardan biri de kullandığımız su sebilleridir. Su sebilleri hayatımızı oldukça kolaylaştıran bir buluştur. Fakat bu su sebillerinde de dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan biri de su sebili temizliğidir. Eğer ki su sebili düzgün temizlenmez ise oldukça tehlikeli bir hal alabilir. Bu yüzden içtiğiniz suyun kaliteli olmasını istiyorsanız Su Sebili Temizliğine Dikkat etmelisiniz.
 

Evde Su Sebili Temizliği

Su sebili temizliğinin öneminden bahsetmiştik. Bu kısımda ise "Evde Su Sebili Temizliğimümkün mü?” ve "Evde su sebilinizi nasıl temizlersiniz?” sorusuna yanıt arayacağız. Öncelikle su sebilinizin temizliğini belli aralıklarla düzenli bir şekilde yapmalısınız. Aksatmadan yaptığınız temizlik uzun vadede oldukça önemlidir. Diğer yandan su sebili temizliği sürecinde su, yukarıdan soğuk su kanalına boşaltılır ve aşağıda başka bir kaba akıtılarak durulanır. Sirke ve limon tuzu ile hazırlanan sıvılarla yıkama yapılabilir. Suda sirke tadı kalmayıncaya kadar bu işleme devam edilir. Son olarak, damlama tepsisi yerinden kaldırılır ve nem kalmayacak şekilde iyice temizlenip kurulanır. Sebilin iyice kurulandığından emin olmalısınız. Çünkü nem bakteri üretir. Bu yüzden iyice kurutmanızı öneririz.
 

Profesyonel Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır?

Su sebili temizliğini her zaman evde yapmanız da doğru değildir. Çünkü her ne kadar iyi temizleseniz bile profesyonel temizlik kadar derin bir temizlik yapamazsınız. Bunun için profesyonel bir yardım almak oldukça mantıklı. Bunun için birkaç seçenek vardır. Eğer başka bir firma ile su sebilinizi temizletmek istemezseniz su sebili aldığınız markanın teknik servisinden yardım alabilirsiniz. Onlar sizlerden su sebilinizi alıp profesyonel bir şekilde temizledikten sonra geri getireceklerdir. Diğer yandan Ozon Temizliği ile de su sebilinizi temizleyebilirsiniz. Ozonlamada ilk olarak sebilin tüm elektrik bağlantıları kesilir ve sebilin üst hazne kapağı açılarak temizlenir. Sebilin içindeki sıcak ve soğuk su haznelerindeki su tahliye edilir. Ardından ozonlu su haznelere verilerek 10 dakika bekletilir ve tüm boru hattında dolaştırılarak sebilin tüm aksamlarının sterilizasyonu sağlanmış olur. İşlem sonunda dezenfeksiyon işlemi tamamlanır. Son olarak ise tüm kontroller yapılarak su sebiline temiz su alınır ve sebiliniz steril bir şekilde kullanımınıza sunulur. Temizlikten sonra su sebilinizi güvenle kullanabilirsiniz.
 

Siemens Su Sebili Temizliği Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Su Sebili Temizliği 3 ayı geçirmeden düzenli aralıklarla yapıldığı takdirde bakteri oluşumunu engeller. Bu yüzden rutin şekilde temizlik yaptırmak çok önemlidir. Eğer evinizde bir su sebiline ihtiyaç duyuyorsanız Başak Mağazacılık sizlere yardımcı olacaktır. Başak Mağazacılık’tan satın alacağınız Siemens Su Sebili Modellerini uzun yıllar boyunca güvenle kullanmak için sebil temizliğini ihmal etmemelisiniz.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...