header mobil sidebar menu icon

Aspiratör ve Davlumbaz Nasıl Temizlenir?

Tarih: 23.03.2023 10:58
Aspiratör ve Davlumbaz Nasıl Temizlenir?
Aspiratör ve Davlumbaz Temizliği mutfakta bizi en çok yoran konulardan biridir. Bu yazımızda aspiratör ve davlumbaz temizliği hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Siemens Ankastre Davlumbaz Temizliği

Davlumbaz Temizliği belki de mutfaktaki en zor temizlenen alanlardan biridir. Çünkü yağ gibi inatçı lekeleri üzerinde ve içerisinde barındırır. Bu da temizlik konusunda daha çok efor sarf etmemize neden olmaktadır. Böyle bir durumda bazı temizlik yöntemlerine başvurmak mantıklıdır. Siemens Ankastre Davlumbaz temizliği için öncelikle bazı malzemelere başvurmanız gerekmekte ve adım adım ilerlemelisiniz. Öncelikle yapmanız gereken filtreleri başlıktan çıkarmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey filtreyi yukarı itip dışarı kaydırmaktır. Ardından lavaboya veya kovayı kaynar suyla doldurmaktır. Ayrıca burada dikkat etmeniz gereken şey su ne kadar sıcak olursa, o kadar etkilidir. Bunun için elektrikli su ısıtıcısında su kaynatıp lavaboya dökebilirsiniz. Diğer bir adım ise karbonat ve bulaşık deterjanı dökmektedir. Bu sayede yağdan arındırılmış olursunuz. Bulaşık deterjanı ve 1/4 su bardağı karbonat sıcak suya iyice dökün. Su güzel ve sabunlu olana kadar bir fırçayla karıştırın. Filtreleri de unutmamak lazım. Yağlı filtreleri suya koyun. Filtrelerin 10 dakika sıcak suda kalması için beklemelisiniz. Ardından filtreleri fırçalayabilirsiniz. Son olarak filtreleri durulayın ve kurulayın. Unutmayın filtreleri belli aralıklarla temizlemek bu süreyi daha da azaltacaktır. Filtreleri ayda bir kez temizlemek iyi bir bakım stratejisidir.
 

Davlumbaz En İyi Nasıl Temizlenir?

Davlumbaz konusunda en önemli sorulardan biri de "Davlumbaz En İyi Nasıl Temizlenir?" sorusudur. Davlumbaz temizliğinde en önemli şey adım adım ilerlemek ve karbonat kullanmaktır. Bunun için su ile karıştırılarak bir karışım elde edebilirsiniz. Aynı şekilde yağ çözücü spreyi davlumbaza sıkın ve biraz bekleyin. Ardından yumuşayan yağ kalıntılarını bulaşık teli ile temizleyin. Ardından temiz bir bezle silin ve tertemiz davlumbazınızla yepyeni yemekler yapmaya başlayın.
 

Gri Davlumbaz Nasıl Parlatılır?

Davlumbaz temizliğinde adım adım ilerlemek gerektiğinden bahsetmiştik. Davlumbazlar kir tutan yüzeyleri nedeniyle ayda bir temizlenmelidir. Böyle bir durumda İnox Davlumbaz Nasıl Temizlenir? sorusu akıllara gelir. Eğer inox davlumbaz kullanıyorsanız, temizlik için inox temizleyicilerden başka bir ürün kullanmamalısınız. Alelade temizleyiciler cihazınıza zarar verebilir. Ayrıca, inox temizleyicileri yüzeye uyguladıktan sonra mikrofiber temizlik bezlerini tercih etmeli, bulaşık süngerinin sert kısmını kullanmaktan bile kaçınmalısınız. Bu da ürününüzün çizilmesine neden olacaktır. Gri davlumbaz parlatmak için ise kullanacağınız şey karbonat, su ve gliserin karışımı hazırlamaktır. Bu karışımla davlumbazını silebilirsiniz. Ardından temiz bezle parlayana kadar bu işleme devam edin. Ardından kuru bez ile davlumbazını kurulayın. Bu sayede oldukça parlak bir davlumbaza sahip olacaksınız.
 

Aspiratör Filtresi Temizleme

Mutfak temizliğinde en sıkıntılı sorunlardan biri de Aspiratör Filtresi Temizleme konusudur. Aspiratör filtresi temizlemek için belli malzemelere ihtiyacınız vardır. Bu da su ve karbonattır. Filtre temizliği için ilk olarak su kaynatıyoruz. Su kaynadığında azar azar karbonatı da döküp hemen aspiratör filtresini suyun içine batırıyoruz. Bu sayede kirler suyun yüzeyine çıkacaktır. Yaklaşık 10 dakika kadar kaynadığında sudan çıkarıp eski bir diş fırçası ile aspiratör filtresini temizliyoruz. Bunun yanında beyaz sirke aspiratöre parlaklık; karbonat ise gözeneklere ferahlık verecektir. Bu da en iyi temizlik yöntemlerinden biridir. Başak Mağazacılık farkıyla satın aldığınız Siemens Davlumbaz Çeşitlerinin bakımını önerdiğimiz yöntemlerle kolayca yapabilirsiniz.
 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...