header mobil sidebar menu icon

İptal ve İade Şartları

1.   Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce gerekli kontrollerini yaparak; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Her ne sebeple olursa olsun, kontrol edilmeden teslim alınan ürün, hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmiş sayılacaktır. Teslimat anında hasar tesbit edildiği takdirde, ürün kesinlikle teslim alınmaksızın, 444 8 954 numaralı Başak Mağazacılık Müşteri İletişim Merkezi ile irtibata geçilmeli veya https://www.basakmagazacilik.com/iletisim-formu doldurularak satıcı bilgilendirilmelidir.

2.   Satın aldığınız ürünü, teslim gününden itibaren, 14 gün içinde, ambalajı açılmamış, kullanılmamış, kurulumu yapılmamış ve hasarsız olması şartları ile  https://www.basakmagazacilik.com/iletisim ile yazılı talepte bulunarak iade edebilirsiniz.

3.   14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

4.   İade başvuru formu ile tarafımıza ulaşan iade talepleri değerlendirilerek onaylanacak ve onay bildirimi mail olarak tarafınıza iletilecektir. Ürün iadesi, anlaşmalı olduğumuz Lojistik/Kargo ekibi, teslim edilen adrese yönlendirilerek, 10 iş günü içerisinde ürün tarafımıza ulaşacak şekilde, teslim edilen adresten iade alınacak, teslim edilen adresten başka bir adresten iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

5.   10 iş günü içerisinde ürünün tarafımıza ulaşması neticesinde, ürün kontrolleri sağlanarak ilgili ürünün hasarsız, kurulmamış ve ambalajının açılmamış olduğu tesbiti neticesinde, ödeme iade süreci başlatılacaktır.

6.   Ödeme (Kredi Kartı-Havale/Eft) iadesi, 6502 sayılı kanuna istinaden, ürün kargo gönderimi halen yapılmamış olsa dahi, tüketicinin sistem üzerinden iptal talebi oluşturmasını takip eden 14 gün içerisinde, iptal talebi tarafımızca onaylanarak gerçekleşecektir. (iptal talebi iadenin gerçekleştiği gün onaylanacaktır.)
         Ürün, tüketiciye teslim edilmek üzere, taşıma şirketine teslim edildi ise, iadesi için ödenecek olan taşıma bedeli tüketiciye fatura edilerek ilgili bedel düşüldükten sonra kalan sipariş bedeli iade edilecektir.


7.   İlgili ürün tarafımıza ulaştığında, ambalajı açılmış, kurulmuş, kullanılmış veya hasarlı olduğu tesbit edildiği durumlarda iade iade işlemi gerçekleştirilemeyecek, iade alınan ürün alıcı adresine teslim edilmek üzere anlaşmalı Lojistik/Kargo firması ile yeniden alıcıya sevk edilerek ve ödeme iadesi yapılamayacaktır.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...