header mobil sidebar menu icon

Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Tarih: 23.03.2023 11:12
Kahve Çeşitleri Nelerdir?
Herkesin severek içtiği kahve çeşitlerini daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Dünya Kahveleri Nelerdir?

Kahve dünyası sandığımızdan daha geniş bir alandır. Bu yüzden de kahve ile ilgili çoğu şey merak edilmektedir. Kahveler Arabika ve Robusta gibi türlerden oluşurlar. Kahveler doğal yöntemlerle ya da yapay melezlenme ile farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu da lezzet bakımından bazı farklılıklara neden olur. Kahveler ile ilgili en önemli şeylerden biri de kahvenin ana yurdu olmaktadır. Hangi ülke ve hangi rakımda yetiştiği bir kahvenin lezzeti için dikkat edilmesi gereken şeylerden de biridir. Çünkü coğrafi özellikler kahvelerin karakteristik özelliklerini belirler. Genel olarak en bilinen kahvelerden biri de Kolombia ve Arabica gibi kahve çekirdekleridir. Kolombia kahve çekirdeği engebeli arazilerde yetişir ve bu yüzden de yüksek kaliteli kahve üretilir. Bu kahvenin bu kadar sevilmesinin nedeni dengeli bir asiditesi olması ve yumuşak içimli olmasıdır. Arabica ise yüksek rakımlı yerleri seven bir kahve bitkisidir. Oldukça narin olan bu bitkinin kafein oranı oldukça düşüktür. Genel olarak çoğu kahvenin üretiminde bu kahve çekirdeği kullanılmaktadır. Hatta türk kahvesi de Arabica kahve türünden üretilmektedir. Bu noktada Başak Mağazacılık’ın önemli bir girişim örneği olan Bastrop Çekirdek Kahvenin de Arabica ve Kolombia içim notalarına sahip olduğunu ve kahve severler tarafından tam not aldığını belirtmekte yarar var.
 

En Popüler Kahve İsimleri Nelerdir?

Son dönemde 3.nesil kahveciler popülerleşmiştir. Bu kahveciler neredeyse çoğu kişinin tercih ettiği ve zaman geçirdiği yerlerden biridir. Tabii ki bu kahvecilerde de En Çok Tercih Edilen Kahve Çeşitleri vardır ve insanlar çoğunlukla bunları tercih etmektedir. 3. nesil, kahveyi çekirdek olarak alıp kendisi kavuran, farklı demleme yöntemlerini kullanan yeni nesil kahvecilere verilen isimdir. Kişiler özellikle Filtre kahve, Latte, Americano, Flat White gibi kahveleri çok tüketirler. Bu yüzden de 3.nesil kahveci sayısı her geçen gün artmaktadır. İçimi de oldukça rahat olan bu kahveler ile sizler de keyifli vakit geçirmek için 3. Nesil kahve yapan kahve zincirlerini ziyaret edebilirsiniz. Ya kendi tadım notlarınıza en uygun kahveyi yapmak için evinizde Bastrop Çekirdek Kahvenizi taptaze çekerek kendi tariflerinize hayat verebilirsiniz.

 

Espresso Bazlı Kahveler Nelerdir?

Kahve dükkanlarında en çok tercih edilen şeylerden biri de sert kahvelerdir. Bunlardan biri de espresso bazlı kahvelerdir. Espresso oldukça sert ve yoğun bir kahvedir. Bu yüzden de genelde En Sert Kahve Çeşitleri espressodan yapılır. Genel olarak kahve konusunda sert tercihleri olan ve kafein dozu yüksek kahvelerden hoşlanan kişiler espresso bazlı kahveler tüketir. Diğer yandan espresso bazlı kahveleri daha yumuşak içimli olarak isteyenler Macchiato, Mocha gibi kahveleri içer. Burada süt oranı bol Latte, Cappuccino, Flat White gibi Yumuşak İçimli Kahvelerede değinebiliriz.

 

Gurme Kahveleri Bastrop Çekirdek Kahveye Emanet!

Gurme kahveleri son dönemde oldukça merak edilen kahve türlerinden biridir. Bunlardan biri de Başak Mağazacılık’ın inovasyon ürünü olan Bastrop Çekirdek Kahve ürünüdür. Yumuşak içimli Bastrop Çekirdek Kahve, yoğun kahve tadıyla ideal bir kahve içim deneyimi sunar. Fındık tadım notalarının da buram buram alınabildiği Bastrop kahve özel bir harmandır. Arabica kahve çeşitleri ile topraksı aromaların oldukça fazla yoğun olduğu uzak Latin ülkelerinin Robusta kahve çekirdeklerini buluşturan Bastrop Kahve, damağınıza en uygun tatlara sahiptir. Bastrop çekirdek kahve ile ideal kahvelerinizi evinizde hazırlayabilirsiniz. Kahvelerinizi yaparken Siemens Kahve Makinelerinden yardım alabilirsiniz.


 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...