header mobil sidebar menu icon

Beyaz Eşya Kullanırken Yaptığımız Hatalar

Tarih: 23.03.2023 10:38
Beyaz Eşya Kullanırken Yaptığımız Hatalar
Beyaz eşya kullanırken hangi hataları yapıyoruz? Beyaz eşya kullanımında dikkat edilmesi gerekenler neler?

Daha Uzun Ömürlü Beyaz Eşyalar için Bunları Yapmayın!

Gıdalarımızı ilk günkü tazeliğinde koruyan son teknolojik buzdolabımız, çamaşırlarımızı dokusunu bile bozmadan tertemiz kılan çamaşır makinemiz, mutfakta geçireceğimiz zamanı en aza indiren bulaşık makinemiz ve çok daha fazlası… Beyaz Eşyalarımızın hayatımızı konforlu ve kaliteli kıldığı yadsınamaz bir gerçek. Öyle ki, onları her kullandığımızda eşsiz özelliklerine ve bizlere sunduğu güzelliklere hayran kalıyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen, beyaz eşyalarımıza hak ettiği değeri vermiyor, günlük yaşantımızda cihazlarımızın ömrünü kısaltacak yanlış kullanımlarda bulunuyoruz. Bu noktada bizler, Beyaz Eşya Kullanımı farkında olmadığımız hataları sizler için bir araya getirdik.

İşte, beyaz eşyalarımızı kullanırken terk etmemiz gereken hatalar…

Kullanım Kılavuzunu Okumamak

Aldığınız her cihaz yanında sizlere rehberlik yapacak bir kullanım kılavuzu ile birlikte gelmektedir. Makinenizin ömrünü uzatmaya ve söz konusu cihazınızı en doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olacak kılavuzu mutlaka okumalı ve uygulamalısınız. Örneğin, buzdolabının hava akışını olumsuz etkilememesi için yanlardan, arkadan ve üstten birkaç santim boşluk bırakmanız gerektiğini, beyaz eşyaları güneş almayan bir konuma yerleştirmeniz gerektiğini, cihazların teknolojilerini ve çok daha fazlasını kullanım kılavuzundan öğrenmeniz mümkün.

Makinelerimizi Kapasitesinin Üzerinde Kullanmak

Her makinenin kendine ait bir kapasitesi vardır ve onları kapasitesinin üzerinde kullanmak uzun vadede cihazların zarar görmesine neden olacaktır. Her birimiz zaman zaman çamaşır makinesine o son birkaç kıyafeti sıkıştırmış, bulaşık makinesine fazla fazla eşya koymuşuzdur. Hatta kimi zaman bunun bizlere tasarruf sağladığını düşünmüş olabiliriz. Bunların her birinin oldukça büyük hatalar olduğunu söylemek isteriz. Zira makineye gereğinden fazla yüklenmek, çalışma prensibinin üzerine çıkmak cihazını kullanacağınız günlerin azalması demektir.

Doğru Temizleyiciler Tercih Etmemek

Hem bulaşık makinesi hem de çamaşır makinesi için geçerli olan bu hatayı, kabul etmelisiniz ki arada bir yapıyorsunuz. Özellikle son dönemlerde, söz konusu cihazları kullanırken onlar için üretilen özel deterjanlar yerine farklı alternatifler tercih edilmekte. Beyaz eşyalarınızı daha uzun süre kullanmak için tavsiye edilen temizlik ürünlerine yönelmeniz ve aynı zamanda periyodik olarak cihazlarının kendisini de temizlenmeniz önemli.

Son teknolojik özellikleri, dayanıklılığı ve tasarımları ile tüm gözleri üzerine çeviren Siemens Beyaz Eşyalar, uzun ömürlü bir kullanım için Basakmagazacilik.com adresinde sizleri bekliyor.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...