header mobil sidebar menu icon

İade Politikası

İade Politikası


 İade Politikası
 
14 Gün İçinde İade İmkanı,
Ambalajı açılmamış, kullanılmamış, kurulumu yapılmamış ve hasarsız olması şartı vardır.
 
1.   Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce gerekli kontrollerini yaparak; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Her ne sebeple olursa olsun, kontrol edilmeden teslim alınan ürün, hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmiş sayılacaktır. Teslimat anında hasar tesbit edildiği takdirde, ürün kesinlikle teslim alınmaksızın, 444 8 954 numaralı Başak Mağazacılık Müşteri İletişim Merkezi ile irtibata geçilmeli veya https://www.basakmagazacilik.com/iletisim-formu doldurularak satıcı bilgilendirilmelidir.

2.   Satın aldığınız ürünü, teslim gününden itibaren, 14 gün içinde, ambalajı açılmamış, kullanılmamış, kurulumu yapılmamış ve hasarsız olması şartları ile  https://www.basakmagazacilik.com/iade-ve-iptal-formu ile yazılı talepte bulunarak iade edebilirsiniz.

3.   14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

4.   İade başvuru formu ile tarafımıza ulaşan iade talepleri, yönetim tarafından, 2 iş günü içerisinde değerlendirilerek onaylanacak ve onay bildirimi mail olarak tarafınıza iletilecektir. Onay akabinde, anlaşmalı olduğumuz Lojistik/Kargo ekibi, teslim edilen adrese yönlendirilerek, 10 iş günü içerisinde ürün tarafımıza ulaşacak şekilde, teslim edilen adresten iade alınacak, teslim edilen adresten başka bir adresten iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

5.   10 iş günü içerisinde ürünün tarafımıza ulaşması neticesinde, ürün kontrolleri sağlanarak ilgili ürünün hasarsız, kurulmamış ve ambalajının açılmamış olduğu tesbiti neticesinde, ödeme iade işlemleri başlatılarak, HAVALE/EFT ödemeleriniz ertesi iş günü ileteceğiniz banka hesap numaranıza gönderilecek, kredi kartı iade işlemleriniz de ürün teslim alınmasını takip eden ertesi iş günü ilgili bankaya pos satış iadesi talebinde bulunarak başlatılacaktır. 

6.   Kredi kartı iade işlemleri bankalara göre farklılık göstermekte olup, ürünün tarafımıza iade teslim edilmesini takip eden ertesi iş gününden itibaren, 2/3 hafta içerisinde kartınıza yansıyacak şekilde gerçekleşmektedir.

7.   İlgili ürün tarafımıza ulaştığında, ambalajı açılmış, kurulmuş, kullanılmış veya hasarlı olduğu tesbit edildiği durumlarda iade iade işlemi gerçekleştirilemeyecek, iade alınan ürün alıcı adresine teslim edilmek üzere anlaşmalı Lojistik/Kargo firması ile yeniden alıcıya sevk edilerek ve ödeme iadesi yapılamayacaktır.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...